"; ?>

paydayloans

“Co w trawie piszczy” …czyli trochę newsów z życia Sekcji

[Strona główna] >> [Informacje] >> [Newsy]

2011-03-21

 • Piątkową imprezę w Zejmanie bezsprzecznie zaliczamy do udanych. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Opowieści Dawida i Marty doprawione zdjęciami były bardzo zajmujące :) Dziękujemy Wam za to że tak licznie przyszliście do Zejmana i imprezowaliście z nami!
 • Dziś na PG odbywa sie FOKA (Forum Organizacji i Kół Akademickich). Mamy 2 stoiska: jedno Sekcji Żeglarskiej, drugie Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, na którym prezentują się nasi regatowcy łącznie z jachtem, na którym odnosili ostatnio sporo zwycięstw - omegą MUFFINKA. Ku naszej uciesze zainteresowanie Foką z okazji Dni Otwartych PG jest bardzo duże.
 • Jeszcze nie ochłonęliśmy po morskich opowieściach Dawida i Marty, a już na horyzoncie kolejne spotkanie - z Karolem Janasem, który opowie o swoim 7-miesięcznym rejsie z Kanady do Australii. To już w kwietniu, szczegóły na stronie głównej oraz w dziale 4FUN.
 • Liczba chętnych osób zgłaszających się na majówkowy rejs po Bałtyku także nas pozytywnie zaskoczyła. W dwóch jachtach załogi są już skompletowane. Postanowiliśmy spróbować poszerzyć naszą majową flotę do 4 jachtów - na tym teraz koncentrujemy nasze prace.
 • Czas powoli dogrywać ustalenia organizacyjne dotyczące letnich obozów w Iławie. Spotkanie Sekcji Żeglarskiej planujemy po treningu (po basenie) za ok. 2 tygodnie - będziemy jeszcze dokładniej Was o tym informować.

2011-03-17

 • Dopracowujemy reguły uczestnictwa w letnich obozach żeglarskich w Iławie.
 • Przygotowujemy się na prezentację naszej Sekcji na Foce - już 21go marca.
 • Pojawiła się oferta sekcyjnego rejsu podczas nadchodzącej majówki - szczegóły w dziale REJSY.
 • Rozpoznajemy temat możliwości prowadzenia szkoleń na podstawowe patenty ISSA oraz przeprowadzenia unifikacji naszych instruktorów w tym zakresie.

2011-03-07

 • Prowadzimy nabór instruktorów na szkolenia żeglarskie - więceij informacji [TUTAJ].
 • Dzisiaj w holu Gmachu Głównego PG została uroczyście otwarta wystawa Dawida Hałonia i Marty Makulec - “Jachtem przez Pacyfik”. Wystawę otworzyli Prof. Henryk Krawczyk - Rektor PG oraz dr hab. inż. Marek Dzida - Dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. Więcej o wystawie przeczytacie [TUTAJ].
 • Już 18go marca zapraszamy do Klubu Zejman na imprezę połączoną ze spotkaniem z podróznikami - Dawidem i Martą - więcej informacji o imprezie [TUTAJ].

2011-02-12

 • Otrzymaliśmy informację, że w związku z nowymi uregulowaniami prawnymi Polski Związek Żeglarski oraz organizacje w nim zrzeszone nie mają uprawnień do prowadzenia szkoleń instruktorskich. W świetle obowiązujących (nowych) przepisów szkolenia takie mogą prowadzić jedynie wyższe uczelnie sportowe. W związku z tym niestety jesteśmy zmuszeni odwołać nasz kurs instruktorski.
 • Zmienione zostały również w myśl rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki do ustawy o sporcie kwalifikacje instruktorów - obecnie uprawnienia do szkolenia posiadają wyłącznie instruktorzy oraz trenerzy sportów wyczynowych. Szczegóły na stronie PZŻ [LINK]

2011-02-07

 • Już niebawem zapowiadający się bardzo ciekawie wykład z ratownictwa. Nadal kuleje u nas promocja, żywotność plakatów na pg jest b. mała bo bardzo szybko są zalepiane przez inne organizacje… ale jakąś choć małą akcję plakatową pewnie podejmiemy.
 • Rafał jako człowiek zajmujący się morzem prowadzi temat czarteru jachtów morskich na najbliższy sezon. Na razie na ten temat nic więcej nie będzie, żeby nie zapeszać ;) ale wszyscy trzymamy kciuki. Dodatkowo zmagamy się z aspektami prawnymi - zmiana stawek VAT od tego roku spowodowała, że najprawdopodobniej koszty czarterów wzrosną o 23% :-(
 • Weterani sekcyjni działają w kierunku zorganizowania imprezy sekcyjnej połączonej z opowiadaniami podróżników - studentów naszej uczelni. Zapowiada się bardzo ciekawie. Śledźcie informacje na naszej stronie, gdy tylko dopniemy wszystko na ostatni guzik, damy Wam znać. Aha - termin jest już znany: 18go marca w Zejmanie.
 • Wspomniani podróżnicy mają na prawdę super fotki ze swojej żeglarskiej wyprawy przez Pacyfik, dlatego wspomagamy nieco ich starania w zorganizowaniu wystawy w gmachu głównym. Przy odrobinie zacięcia będzie też mała publikacja w jachtingu ;)

2011-01-14

 • Zgodnie z planem 12go stycznia odbyło się zebranie Sekcji. Trener w paru słowach podsumował miniony sezon, oczywiście podkreślane były osiągnięcia naszych regatowców, do których należały Mistrzostwa Polski w klasie Omega Sport 2010 :)
 • Wybraliśmy również nowych radnych na 2-letnią kadencję, są to: Rafał Skroński, Piotr Miszkiewicz, Jakub Szczepkowski oraz Tymon Sadowski. Rafał został przewodniczącym oraz dodatkowo zadeklarował że będzie prowadził sprawy ‘morskie’. Piotrek zajmie się tematami związanymi ze szkoleniami (w tym systemem Żagle Online) a Tymon (oczywiście) wszystkim tym, co dotyczy regat. Kuba został mianowany odpowiedzialnym za promocje i komunikację, będzie “na froncie” kontaktu, czyli powierzona zostanie mu obsługa sekcyjnego email’a.

2011-01-05

 • Zapraszamy na coroczne zebranie Sekcji Żeglarskiej, które odbędzie się dnia 12.01.2011 na CSA o godz. 1815 w sali 117. Dwuletnią kadencję kończy Rada Sekcji w składzie: Aleksander Fereniec, Paweł Ołowski, Maciej Boroń, Karol Onoszko - wobec czego na zebraniu planowane jest przeprowadzenie wyboru nowych władz oraz standardowe omówienie planów na bieżący rok. Liczymy na Waszą obecność na zebraniu oraz zgłaszanie ciekawych pomysłów dotyczących przedsięwzięć na nadchodzący sezon! Jednocześnie przypominamy, że prawo głosowania oraz kandydowania mają wyłącznie członkowie KU AZS PG posiadający opłacone składki na bieżący rok (wymagana jest naklejka na legitymacji AZS na rok 2011).

* * *

Archiwum roku 2010
Archiwum roku 2009
Archiwum roku 2008

Newsletter “Na Horyzoncie” - swego czasu Rada Sekcji podjęła próbę wydawania newslettera… chyba trochę zabrakło zapału, aby go systematycznie prowadzić, niemniej jednak pozostawiamy link do tych newsów :)