"; ?>

paydayloans

PACYFIK - Impreza & spotkanie z podróżnikami

[Strona główna] >> [4FUN] >> [Impreza 'Pacyfik']

Sekcja Żeglarska Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Gdańskiej zaprasza na imprezę pod tytułem “Jedyne takie miejsce, Pacyfik”.

Gdzie & Kiedy

Impreza odbędzie się w Gdańsku w Klubie Zejman dnia 18 marca 2011 (piątek) - start o godzinie 2000 - prosimy o punktualne przybycie! Klub zazwyczaj dostępny jest wyłącznie dla członków klubu lub na zaproszenia - nasza impreza jest jednak otwarta, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Więcej informacji o Klubie Zejman oraz wskazówki jak do niego trafić znajdziesz [TUTAJ].

Kilka słów o imprezie…

Impreza będzie okazją do spotkania z podróznikami, Martą Makulec oraz Dawidem Hałoniem (studentem studiów doktoranckich, WOiO PG), którzy pokażą zdjęcia ze swojego niesamowitego rejsu i opowiedzą o licznych przygodach związanych z wyprawą. Marta i Dawid rozpoczęli rejs na pokładzie 8,5 metrowego jachtu s/y Mantra Ania 17go kwietnia 2010 w Wenezueli. Następnie po przejściu Kanału Panamskiego przepłynęli Pacyfik odwiedzając po drodze wiele wysepek Oceanii. Po 9ciu miesiącach (a dokładniej 252 dniach), 26 grudnia 2010 dotarli na Filipiny, gdzie zakończyli swój rejs. Przebyli łącznie ponad 13 tysięcy mil, pod żaglami spędzili ponad 2 tysiące godzin, a ponad 400 na silniku.


(kliknij TUTAJ aby powiększyć)

W czasie rejsu Marta i Dawid prowadzili blog, na którym systematycznie umieszczali informacje ze swojej podróży. Udostępnili również masę zdjęć z odległych nam zakątków świata. Zachęcamy do odwiedzenia [BLOG-a] oraz obejrzenia [ZDJĘĆ].

Nic jednak nie jest w stanie zastąpić morskich opowieści, dlatego jeżeli chcecie posłuchać opowiadań o rejsie, o tym jak wyglądały przygotowania do rejsu, jacy ludzie pływają w tamtych rejonach Świata a także historii bardzo intrygujących, np. czemu ryby w puszce są cennym towarem, na co można wymienić t-shirt, dlaczego gdy kobieta kaszle to jest to dobry znak, czemu niektóre narody gardzą makaronem itp. to zapraszamy do Zejmana!


(Kliknij, aby powiększyć)

Galeria

Zdjęcia z tej oraz innych imprez naszej Sekcji, które odbywały się w Klubie Zejman znajdziesz w naszej [GALERII].