"; ?>

paydayloans

Z Kanady do Australii

[Strona główna] >> [4FUN] >> [Z Kanady do Australii]

kjanas_banner

Sekcja Żeglarska Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Gdańskiej zaprasza na morskie opowieści oraz pokaz slajdów pod tytułem “Z Kanady do Australii”.

Gdzie i kiedy?

Impreza odbędzie się w Sopocie w Kawiarence pod Żaglami dnia 15 kwietnia 2011 (piątek) o godzinie 1900. Wstęp wolny.

mapka
(Kliknij TUTAJ aby powiększyć)

Kawiarenka pod Żaglami znajduje się na terenie Hotelu Bursztyn, tuż przy sopockiej plaży. Zachęcamy od odwiedzenia [STRONY] Kawiarenki pod Żaglami.

O imprezie

W trakcie spotkania student Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej Karol Janas podzieli się wrażeniami z siedmiomiesięcznego rejsu przez Ocean Spokojny.
Karol płynął na S/Y Nekton, który w 2006 roku, jako pierwszy polski jacht przepłynął Przejście Północno - Zachodnie, za co otrzymał prestiżową nagrodę Kolosa. Tuż po skończeniu tamtego mroźnego rejsu, ówczesny majtek i syn kapitana Nektona - Łukasz Natanek stwierdził, że tym razem pora na cieplejsze rejony. Plan udało się zrealizować po czterech latach.

11go maja 2010 roku opuściliśmy Vancouver i skierowaliśmy dziób jachtu w stronę tropikalnych wysp Południowego Pacyfiku. Stałą część załogi stanowili kpt. Łukasz Natanek, Henrik Gard i Karol Janas. Odwiedziliśmy wiele wysp Oceanii, poznaliśmy ich mieszkańców żyjących na krawędzi pomiędzy odwieczną kulturą ich przodków i zachodnią cywilizacją. Oglądaliśmy wybory miss wyspy na Markizach. Pływaliśmy z rekinami na rajskim atolu Fakarava, na oceanie łowiliśmy półtorametrowe ryby mahi-mahi. Na wyspie Palmerston karmiliśmy kury i świnie… kokosami. Piliśmy tradycyjny napój kava w towarzystwie wnuków kanibali na Fidżi, a na Vanuatu wspięliśmy się na szczyt aktywnego wulkanu Mt. Yasur. Po przepłynięciu prawie 9000 mil morskich w czasie niemalże 2000 godzin zakończyliśmy rejs 23 listopada w Brisbane w Australii.

plakat
(kliknij TUTAJ aby powiększyć)

S/Y Nekton kontynuuje swój rejs - zachęcamy do odwiedzenia galerii Nektona, która znajduje się na facebook’u - [GALERIA S/Y NEKTON].

Wszystkich spragnionych egzotycznych, ilustrowanych zdjęciami opowieści z drugiego końca świata zapraszamy 15 kwietnia 2011 do Kawiarenki pod Żaglami.